Вінницьке підприємство «Відар» з 2012 року самостійно розробило та виготовляє фотокаталітичні знезаражувачі повітря. На відміну від бактерицидних ламп, ці прилади здатні ефективно знищувати віруси, бактерії, алергени та запахи. При цьому, знезаражувач повітря безпечний для людини, бо не виділяє озон. У чому особливість «Аеросептику» і де його можна застосовувати?
Зараз увесь світ намагається втримати поширення коронавірусної хвороби, закриваючи кордони та змушуючи людей залишатися вдома. Однак, і у власній домівці може бути небезпечно. Підступний ворог, непомітно для неозброєного ока, живе поряд з вами. Або вже у ваших легенях. Тому ще з початку 20 століття, коли відбулися перші пандемії в новітній історії людства, науковці створили кварцові лампи, які знезаражували повітря від патогенних мігроорганізмів у лікарнях. З роками виявилося, що бактерицидні знезаражувачі наносили людям непоправну шкоду: під час своєї роботи прилади виділяють озон, який відноситься до першого класу небезпечності токсичних речовин.
Зараз у більшості країн Європи відмовилися від використання таких приладів. Але, на жаль, в Україні, досі панує «монополія» ламп для кварцування повітря в лікувальних закладах.
Озон токсичніший хлору!
— Бактерицидні лампи та рециркулятори продовжують використовувати в медицині та побуті. Це небезпечно для здоров’я людини, — розказує директор ПМП «Відар» Віктор Трегуб.
— Ультрафіолет в діапазоні 253.7 нанометрів утворює озон.
Всесвітня організація охорони здоров’я віднесла цей газ до речовин безпорогової дії. Тобто, будь-яка концентрація озону у повітрі, це е найсильніший канцероген, небезпечний для людини.
Озон, який створюють ультрафіолетові знезаражувачі, стає причиною розвитку хронічних хвороб. Ця речовина сприяє розвитку астми, провокує виникнення алергічних реакцій, значно знижує імунітет, пошкоджує тканину бронхів та легенів. Може стати причиною виникнення раку крові та ураженню центральної нервової системи.
Озон в п’ять разів токсичніше хлору — бойової отруйної речовини. Він залишається у повітрі після кварцування приміщення. Навіть тривале провітрювання не гарантує вам безпеки: допустима концентрація озону в повітрі — 0,02 об’ємних відсотків, а смертельна — 0,1 об%. Перебування у таких умовах є небезпечним для людей та тварин, які вдихатимуть цей отруйний газ.
Крім цього, бактерицидні лампи і рециркулятори мають ряд технічних недоліків: вони не здатні ефективно знезаражувати повітря у великих приміщеннях — досить відійти від лампи на один метр та її потужність падає в п'ять разів. Ультрафіолетові промені ефективно кварцують повітря лише під кутом у 90 градусів. А саме повітря стає місцем накопичення шкідливих речовин оксиду азота та озона.