Державна служба з надзвичайних ситуацій розробила ефективну систему попередження снігових заторів на дорогах.
Про це повідомив глава служби Михайло Болотських на брифінгу в Кабінеті Міністрів.
Він уточнив, що "зафіксовано позитивну тенденцію щодо ефективного реагування на аварії в системах життєзабезпечення, скорочення терміну проведення ремонтних робіт та покращення роботи аварійних та комунальних служб".
"Хочу підкреслити, що жодна з аварій на об’єктах житлово-комунального господарства не переросла у надзвичайну ситуацію, тим більше довготривалого характеру. Це говорить про якість роботи", - заявив чиновник.
"Державна служба з надзвичайних ситуацій, Укравтодор, Міноборони, МВС - врахували досвід ліквідації заторів на дорогах, які сталися у грудні минулого року, і наразі виробили ефективну систему реагування", - повідомив Болотських.
Зокрема, найперші заходи, які вживаються, - це тимчасова призупинка руху на аварійно-небезпечних ділянках, у місцях, де виникають снігові перемети та спостерігається ожеледиця.
"Крім того, у випадку затору всі водії концентруються в одному місці, де Державна служба з надзвичайних ситуацій може розгорнути пункти обігріву, а у випадку необхідності надати медичну допомогу громадянам", - наголосив Михайло Болотських.
Протягом грудня-січня із снігових заметів на дорогах рятувальники вивільнили понад 5 тисяч одиниць техніки та надали допомогу близько 9 тисячам осіб.
Болотських також зауважив, що рятувальники проводять постійну роботу для зменшення кількості жертв на водних об’єктах, а також для забезпечення безпеки громадян під час відпочинку у горах.
"У першій половині січня кількість загиблих на воді зменшилася вдвічі. Менше ніж за місяць врятовано 137 туристів у горах, з них 7 іноземців. При цьому важливо, що основними причинами, які призводять до нещасних випадків, ускладнюють роботу рятувальників і вимагають залучення значних сил є масове порушення громадянами правил безпечної поведінки під час відпочинку", - уточнив він.