Обережно! Квартирні крадії.

В місті Вінниці та Вінницькому районі активізувалися квартирні крадії. Вінницькою місцевою прокуратурою Вінницької області в 2015 році скеровано до суду 85 кримінальних провадження за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст. 185 КК України (крадіжка поєднана з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище), з яких 43 розглянуто судом. Значна частина крадіжок, що скоюються на території міста Вінниці, є крадіжками з помешкань громадян.

Дві третини крадіжок вчиняються професійним шляхом, а саме:

-​ методом підбору ключа;

-​ зламу серцевини замка;

-​ спеціально пристосованими інструментами (наприклад воротком).

Найчастіше зловмисники орудують в день в період з 9 до 17 години коли господарі перебувають на роботі. Нерідко люди самі видають крадіям потрібну інформацію - обговорюють свої плани на свята в соціальних мережах, з сусідами, а іноді і з малознайомими людьми.

Крадіям вистачає 1-5 хвилин для того, щоб потрапити до квартири та 10-15 хвилин аби перевернути усе догори дном, в більшості з осель крадуть гроші, ювелірні вироби, антикваріат, дрібну побутову техніку та ноутбуки.

Найбільш надійний захист від крадіжок квартир – встановлення кнопки тривожної сигналізації з підключенням до пульту центральної охорони.

На сигнал, що надходить на пульт, реагують спеціально підготовлені наряди поліції. У своєму арсеналі вони мають вогнепальну зброю, засоби індивідуального захисту.

На вікнах приватного домоволодіння або квартири, що розташована на першому та останньому поверхах, поблизу пожежних драбин, труб газифікації тощо, обов’язково слід поставити металеві грати. Пам’ятайте, що вікна, навіть пластикові, забезпечують надійний захист від холоду або спеки, але ж ніяк не від крадіїв.

Також дотримуйтесь наступних порад:

- не залишайте ключі від квартири, в т.ч. «обумовленому місці» (під килимком, на коробці дверей тощо), та не передавайте їх стороннім особам;
 - у разі втрати хоча б одного з ключів, терміново міняйте замок або циліндровий механізм;
 - не зберігайте в квартирі в одному місці значні суми грошей, ювелірні вироби. обмежте коло осіб, яким відомо про цінності, що зберігаються у Вас;
 - пам’ятайте, що найчастіше злочинці перевіряють наявність грошей в шафах під постільною білизною, сервантах, книгах, одязі, вазах, в побутових приладах на кухні;
 - якщо Ви перебуваєте вдома один, не пускайте в квартиру незнайомих осіб, особливо в нічний час, попередьте про це дітей;
 - виходячи з квартири, зачиняйте вхідні двері на всі замки, що є на дверях;

- у жодному разі не залишайте відчиненими кватирки чи вікна, адже злодії легко можуть проникнути через них до Вашого помешкання і забрати все цінне.

Отже, обачливість ніколи не зашкодить. Звичайно, обережність не повинна перерости в параною, однак, елементарні правила захисту сім’ї і свого майна виконувати, все-таки, варто.

ПРОКУРАТУРА ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ