Відкрилися виставки «Новорічна композиція» і «Український сувенір»

Сьогодні, 16 грудня, на Вінницькій станції юннатів відкрилися обласні виставки-конкурси «Новорічна композиція» і «Український сувенір». Вони триватимуть цілий місяць, до старого Нового року. Вхід глядачів – вільний.

Свої поробки на новорічно-різдвяну тематику представили школярі з усіх міст обласного підпорядкування і районів. Загалом до Вінниці привезли понад 400 робіт.  

– Виставки мають статус відбору на Всеукраїнські етапи конкурсів. До Києва ми направляємо 20 кращих робіт, – розповіла методист обласної станції юннатів, координатор конкурсів «Новорічна композиція» і «Український сувенір» Ірина Чупринко. 

За словами організаторів, мета конкурсу «Новорічна композиція» – збереження зелених насаджень. Діти виконували свої твори без використання гілок ялинок, сосен і туї. Вони готували святкові композиції з насіння, шишок, плодів, пофарбованої трави, квітів. А також – з побутових відходів: пінопласту, пластикових пляшок тощо. Тобто учасники виставки надавали використаним речам друге життя.

Юні майстри представляли на розгляд журі новорічні вінки, букети, сюжетні композиції, картини, колажі. Наприклад, юннати з Оратівського району презентували незвичну годівничку для пташок, прикрашену шишками і горіхами. Вихованці Центру позашкільної роботи Жмеринки привезли стилізовану ялинку із використанням плодів бука і квіточок зі шкіри.

На виставці можна побачити чимало оригінальних виробів. Наприклад, «Снігову леді» з … ниток створила учениця Лаврівської школи (Вінницький район) Ольга Максимець. Вона надула повітряні кульки, промастила їх клеєм і намотала навколо них нитки. Після чого акуратно витягла кульки, а виріб зберіг свою форму. Інший представник Вінницького району – 7-річний учень Стрижавської школи Дмитро Івчук – підготував веселу «Ялинку-смішинку» з підручного матеріалу.

У виставці «Український сувенір» могли брати участь і діти, і педагоги, і керівники гуртків. Учасники презентували роботи з різномагнітних матеріалів: дерева, глини, солоного тіста тощо.

12-річна Анастасія Резюк (Липовецький район) вміє вишивати стрічками. За допомогою цієї техніки юна майстриня вишила квіти і прикрасила святкову скриньку. А 17-річна Єва Кравченко (Ладижин) створила керамічного «Голосистого півника».