Родину, виселену на Свердлова колекторами, «вселяла» назад київська правозахисниця Ірма Крат

14 днів власники квартири на Свердлова з трьома неповнолітніми дітьми не могли потрапити до свого житла через скандальне виселення службовцями ДВС та банківськими колекторами. Поки родина шукала допомоги, їх квартиру «охороняв» зсередини працівник охоронної фірми «Безпека-гарант», яка працює на ПриватБанк. Допомогти родині 11 листопада до Вінниці приїхала київська правозахисниця Ірма Крат з колегами.

О третій годині дня до квартири на Свердлова прийшли вінницькі журналісти та громадські активісти на чолі з київською правозахисницею Ірмою Крат.

- Людей виселили незаконно. У родини троє неповнолітніх дітей, яких не можна виселяти, якщо немає іншого житла, тим більше в опалювальний сезон. Крім того,  ми маємо рішення касаційного суду про зупинення виконання рішення апеляційного суду про виселення сім’ї (саме згідно цього  рішення сім’ю виселяли минулого разу - ред.). Воно датоване восьмим жовтням. А родину виселили 28-го. Знову порушення закону. А зараз в квартирі перебуває невідомий чоловік, - пояснює Ірма Крат міліціонеру, якого викликала.

Разом з міліцією всі рушили до дверей квартири.

- Відкрийте будь ласка двері, чому не можете? Вас там закрили, чи викрали?, - запитали у чоловіка, що знаходився за дверима. - Чоловік в квартирі відкривати двері не забажав, На запитання Ірми, чому він знаходиться в чужій квартирі, повторював «зараз я подзвоню начальству, вам скажуть». Коли в розмову втрутився міліціонер, почав запитувати, чи є хтось з «Приватбанку», але двері так і не відчинив.

Тим часом на сходи піднявся чоловік, який показав посвідчення охоронної фірми «Безпека-Гарант». Сказав, що його працівник охороняє тут житло. Чому охоронець сидить в опломбованій ДВС квартирі (самі пломби зірвані) і «охороняє майно», пояснити так і не зміг.  Від інших коментарів чоловік відмовився.

Коли приїхала слідчо-оперативна група та слюсар, за вимогою власника квартири Миколи Мігальчинського, почали зламувати двері. Спочатку зламали головний замок. Внутрішню защілку довелось розпиляти болгаркою. У квартиру увійшов спочатку власник, потім міліціонери та декілька журналістів. На кухні сидів чоловік, який показав посвідчення охоронної фірми «Безпека-Гарант» Юрій Гвоздовський. Ця фірма за контрактом співпрацює з ПриватБанком.

- Мені начальство наказало тут охороняти. Нікого не впускати, крім їх та представників  ПриватБанку, - каже охоронець Юрій. -  Прізвище мого начальника - Пасічник ( Віктор Пасічник - директор ТОВ «Безпека-Гарант» - ред .).

Паралельно в сусідній кімнаті власник  написав заяву слідчій групі про крадіжку. За його словами, в кишені бушлату, який знаходився в квартирі чоловік зберігав 10 тисяч доларів.

- Більше нічого не встиг перевірити,  з села були передали повний мішок горіхів, я ось бачу, вже наполовину пустий. Мені не жалко, але це не їхнє. Пломби на шафах переклеєні.  Вони собі тут пили, під раковиною є пляшка з запахом самогону, що хотіли робили. Видно, гроші знайшли, і собі тут гуляли. Яке вони мали право?, - обурюється Микола Мігальчинський.  

Власник розповів, що 24 листопада у вінницькому міському суді оскаржуватимуть дії виконавчої служби. З ПриватБанком направлена поки касаційна скарга, готують документи, щоб  оскаржити  додаткові угоди між банком.

- В  касаційному суді ми оскаржували рішення апеляційного суду про наше виселення.  Суд призупинив виконання дій вінницького апеляційного суду, доки не буде рішення касаційного суду, - каже Микола. - Але рішення нам відправили поштою 30 жовтня, через два дні після виселення. Коли назначать дату суду – бог його знає. Може через місяць, може через рік. Головне, що є де жити.