З нового року вінницька земля подорожчає вдвічі

Один гектар земель сільськогосподарського призначення коштуватиме 22 тисячі гривень. Це майже у два рази дорожче від нинішньої вартості.

Таку інформацію повідомив на міжнародній науково-практичній конференції «Земельна реформа та її вплив на розвиток аграрного сектору економіки України», що відбулася у Вінниці, начальник головного управління земельних ресурсів Олексій Коник.

За його словами, нині гектар земель сільськогосподарського призначення у нашій області оцінено у 12 тисяч гривень. З нового року запроваджуються нові вимогами до нормативно-грошової оцінки земель. Вартість одного гектара збільшується трохи більше як в 1,7 рази. Виходячи з цього, відбудеться переоцінка уже встановленої ціни на землю. Якщо взяти до уваги запроваджений коефіцієнт, то один гектар землі на Вінниччині становитиме 22 тисячі гривень.

Як стверджує О.Коник, на даний час в області майже завершено роботу з грошової оцінки землі. Її залишилося виконати у 134 селах. Загалом у нас нараховується майже одна тисяча населених пунктів.

За прогнозами народного депутат України, голови комітету ВР з питань агрополітики та земельних відносин Григорія Калетніка, українська земля буде дорожчати й надалі.

- В Україні знаходиться 30%світових чорноземів, а також п’ята частина від усіх європейських земель сільськогосподарського призначення, - наголосив на конференції Г.Калетнік. – Ми ще не усвідомили того, яким багатством володіємо. Це не нафта і не вугілля, запаси яких вичерпуються. Земля, якщо до неї ставитися по-господарськи, навіки залишатиметься невичерпним ресурсом.

Народний депутат висловив думку, що українська земля з часом буде мати не меншу вартість, ніж вона є у країнах Європи. Насправді ж за своєю якістю наші ґрунти кращі від європейських. Тому й вартість їх має бути більша.

Для довідки

У Франції за один гектар землі сільськогосподарського призначення треба заплатити сім тисяч євро, у сусідній Польщі – п’ять тисяч. У Франції одна людина може купити не більше 150 гектарів орної землі. Є країни, де ця цифра становить 200, 300 або 500 гектарів.